Droidim

App Inventor 2 / Kodular / Thunkable / AppyBuilder için Türkçe içerikler

Forum

Uygulamaya girme limiti koyma

Alıntıla

merhabalar ben falcı uygulaması yaptım ama lakin bir fala bakıldıktan sonra 1 saat sonra tekrar kahve falını göndere bilsin  bunu nasıl yaparız Not: Thunkable kullanıyorum

Alıntıla

Timer komponentini kurcala biraz o bize time.now ile şuanki saati vermekte kullanıcı giriş yapınca zamanı kaydet (tarih) sonra tekrar uygulamayı açtığında önceden kaydettiğin zaman ile şuankini karşılaştır.Zamanı tinydb de tutabilirsin.Kullanıcı cihazındaki yerel saati alırsın dikkat et kullanıcı kendisi bu satti değiştirebileceğinden bu korumayı bypas edebilir.

Alıntıla

anladım hocam yapılmış halde bir örnek resim atarmısnız ? yani nasıl kodlarım

Alıntıla

Yardım edecek kimse yokmu ya

Alıntıla

https://droidim.com/blog/2019/07/03/app-inventor-2-zaman-ve-tarih/

buradan gereken zaman tarih bilgisini alabileceğin bir örnek var sonrasında yapman gereken ekran açıldığında bu bilgileri ve önceden kaydedilmiş bir zaman bilgisi varsa onu kullanman

Alıntıla

Tamamda Hocam uygulamaya girdikten sonra 1 saat sonra Yeniden girebilirsiniz diyen uyarı cıkması lazım onu isityorum bilgim az oldugundan resimli anlatırmısınız teşekkürler

Alıntıla

Şöyle bir şey olabilir mi

Alıntıla

Aynısını Yaptım lakin Beklemesine gerek yok yazısı cıkmaktadır  Benim istedigim Fal uygulamasına girdikten sonra falına baktıktan sonra  1 saat sonra tekrar gire bilirisniz diye uyarı cıkması lazım  lakin bu olmadı

Alıntıla

Daha önceden bir zaman damgası olmadığından yukardaki if sorgusu dan geçip böyle bir uyarı vermekte işte burada mantık kurman lazım mesela notifier ın alt tarafına zaman damgasını TinyDB ye kaydet şeklinde bir mantık kurabilirsin. Böylece ilk girişten sonra zaman damgası kaydedilir ardından sonraki uygulama açılışında 1 saat bekle mesajı gösterilir biraz kurcalaman lazım mantık basit bence yaparsın 🙂

Alıntıla

hocam uraştım ama yapamadım  Tam tamına ne yapmam gerek resimli anlatırsanız aynısını geçiririm