Droidim

App Inventor 2 / Kodular / Thunkable / AppyBuilder için Türkçe içerikler

Forum

TinyDB

Alıntıla

Tam olarak list te kullanarak yap derken listview dememiştim ama neyse farklı bir çözümdür. Gelelim soruna resime 2 dk bakınca sana bu hatayı vermesi normal gözüküyor hata diyorki listede hiç eleman yok nasıl getiriyim 🙂

Eğer kaydet bloguna bakarsan değişkene liste elemanı ekliyorsun sonra bunla alakasız olarak listview elemanlarını kaydediyorsun yani listview de ne varsa onları kaydediyorsun.

Temel bilgilerde eksiğin var yada biraz dinlenip koda bakman lazım çünkü yaptığın ile istediğin alakasız

Alıntıla

Şimdi eksiğim fazlam vardır illa ki insan olarak. Listview yaptım evet ama list bloklarınıda kullanmaya çalışıyorum resimde görüldüğü gibi.

Konuya gelecek olursak eleman yoksa bana gösterdiği ders adları saatler ve ortalamalar nedir ? Resimde görmüşünüzdür "global DersListe" yaptım buraya ders adlarını "make a list" ile giriyorum (Yoksa burası make değilde add items mi olacak).Sonra companion da görülen değerleri kaydet dediğimde add items eklemezsem kaydediyor hatta getir dediğimdede getiriyor değerleri ama işlem yapmıyor. Yani gösteriyor ama herneyse 🙂 yani liste görünüyor ama hesapla diyince liste yok diyor benim gördüğümü o neden görmüyor anlamadım 🙂

Alıntıla

DersListe ye eleman ekliyorsun kaydette ama kaydederken Listview elemanları olarak kaydediyorsun.Eğer liste elemanları = dersliste yaparsan sonra aynı kaydetme işlemini yaparsan kaydetme işlemi doğru olabilir.Bende make list filam gözükmüyor tam olarak açıklaman lazım biraz anlamadım sorunu

Alıntıla

Hocam basit bir listview kaydetme ve çağırma yapabilirmisiniz veya böyle bir anlatımınız varsa onu okuyayım. Eklediğim resmin sol tarafında set global ders liste make a list deyip ders adlarını altına set global ders saat deyip saatleri aynı şekilde ortalamayıda ekledim. Resimde sadece ders listesi görünüyor. Yani add items yapmayınca oluyor aslında ama işlem yapmıyor yani kayıtlı notları getir dediğimde getiriyor. Ama işlem yapmaya kalktığımda set global a ne yazdıysam öyle kalıyor.

Alıntıla

Verileri çağırırken set i yapmıyormuşum hallettim biraz yoğunlaşınca bazen karışıyor