Droidim

App Inventor 2 / Kodular / Thunkable / AppyBuilder için Türkçe içerikler

Forum

Tek seferlik buton kullanımı

Alıntıla

merhabalar ben 100 yakın metin yazdım insanlar sadece  1 kere butona basarak  içinden 1 tane metin gelmesini istiyorum yapa bilen varmı acaba yani butonu birkere basma hakkı olacak bu arada thunkable kullanıyorum teşekkürler şimdiden arkadaşlar

Alıntıla

Kamilcim biraz daha güzel yazmaya dikkat edelim.

Heralde 100 adet metini bir liste haline getirmissindir bu listeden butona basınca select random list item ile rastgele seçim yapıcak sın butona bir kere basılması için basılınca butonu enable parametresini false yapabilirsin veya TinyDB de bir değişken tutup bu değişkenin durumuna göre butonu aktifleştirebilirsin her platformda yapabilirsin

Alıntıla

Tesekkur ederim deneyecem yapamassam yardim edermisiniz cunki yeniyimde

Alıntıla

hocam yapamadım acaba bana görselli veya iletişim kurarak yardımcı olurmusunuz teşekkürler

Alıntıla

Bu tip bir algoritma yeterli olacaktır

Alıntıla

Hocam Dediginizin Aynısını Yaptım telefona  Apk sini  kurdum bu hatayı aldım hocam

test Bölümündede Denedim Ordada Buton kapalı hocam

Alıntıla

Scrreen init kısmındaki TinyDB De değer burada yoksa true döndürsün dersen sorun çözülür şuan boş metin döndürüyor

Alıntıla

Hocam Dediginiz Gibi Yaptım Rasgele oldu ama Buton Sürekli işliyor tek seferlik olması lazım veya butona 2.ci defa bastıgı zaman uygulamadan cıkması lazım  hocam

Alıntıla
Şu kişiden alıntılanmıştır: kamilmutlu00 tarhinde 14 Haziran 2019, 22:47

Hocam Dediginizin Aynısını Yaptım telefona  Apk sini  kurdum bu hatayı aldım hocam

test Bölümündede Denedim Ordada Buton kapalı hocam

Verdiğim algoritma yı doğru uygulamamıssın butonu enable kısmına rastgeleyi koymanın sebebi nedir biraz düşünürsen sorun bulabilirsin. Eğer sorunu çözemiyorsan tavsiyem app inventor 2 temellerini anlatan çeşitli örnekleri yapman mesela Turkcell tarafından hazırlanmış dersler yardımcı olur. Çok basit bir olay temelleri öğrenmen tavsiye ederim

Alıntıla

Fark edememiişim kardeş kusura bakma Sagolun Yardımcı oldugunuz için 🙂 DEdiginiz gibi turkell veriyor egitim ama istedigim bu sorun yoktu bu formu bulup kaydoldum 🙂 saolun