Forum

Konu ve mesaj oluşturabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

kodular airtable

12

admin yapmak istediğim şu ;
kayıt defteri olacak bu kayıt defterine tarih,saat,isim soy isim,plaka,çıkış giriş saati ve araç türünü kayıt edecek.Takıldığım nokta şu diyelim ki araç saat 12.00 de çıkış yapmış 2 saat sonra tekrar giriş yapmış.Ben Çıkış yapan araca listeden ulaşıp giriş saati eklemek istiyorum.Bir kayıt oluşturduğum zaman tekrar satırı güncellemek istiyorum.Yani araçlar çıkış yaptıysa bir araç içeri girdiği zaman giriş saati boş olan hücreleri bana göstersin ve ben güncelleyim.Kayıt etme bloklarını hallettim.Güncelleme bloklarını yapamıyorum.

Yüklenmiş Dosyalar:
  • Dosyalara ulaşmak için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kısaca araç-giriş çıkışlarını tönetip kayıt tutacapın bir uygulama geliştiriyorsun diyebiliriz.Araç çıkış yaptıktan sonra tekrar giriş yapınca bunu farklı bir girdi olarak tutman gerekmiyormu? Hatta Bu aracın haftalık/aylık giriş çıkışlarını tutman.Bunun için aracın giriş çıkış saati olarak iki liste tutsak
Yani giriş yaptığında giriş bilgisi giriş yaptı listesine.
Çıkış yapınca çıkış yaptı listesine bu bilgiyi eklesek daha iyi olmazmı böylece ne zaman giriş ve çıkış yaptığı bu listelerde tutulur.

Update row by number bloğu ile güncelleme işlemlerini başarıyla yapman lazım aslında sıkıntı ne

Haftalık ya da aylık değil günlük liste tutacağım.Ben create bloğu ile kayıt ediyorum ama uptade bloğunu kullanamıyorum.Örnek veriyim.
Kayıt 1 mehmet çıkış saati 12.00 giriş saati boş çünkü daha giriş yapmamış.
Kayıt 2 Ahmet çıkış saati 13.00 giriş saati boş.
Ben Mehmet giriş yaptığında listeden mehmete tıklayıp giriş saati eklemek istiyorum.
Ancak uptade by row number bloğunda numara vermek gerekiyor.
Nasıl bir şey yapmalıyım ki tıkladığım satırdaki veriyi güncelleyim.?

Hangi listeye tıklayıp güncelleyeceksin detayları vermiyorsun ki 🙂 Söyle yapman lazım bir liste yarat bu listede kullanıcıların bulundukları satır numarasını tut.Bu numarayı kullanıcıları ilk oluştururken yani airtable a kayıt ederken yanlış hatırlamıyorsam sana döndürmesi lazım.Bu map in value si olsun .Map in anahtarı yani key i de plaka numarasını kullan.Eğer plaka numarası kullanılmaz ise yani birden fazla kişi kullanıyor ise her kişi özel id numarası atayarak kullan.Böylece birisi giriş çıkış yaptığında bu map ten satır id sini bulup row id kısmında kullanabilirsin.

“Look up in pairs” nasıl kullanılır?

listeye tıklamaktan kastım kayıt ettiklerimi listwiew ile göstermek ve list vievden selectıon indexe tıklayarak araçların dönüş saatini ayarlamak.

12