"Enter"a basıp içeriğe geçin

Forum

Konu ve mesaj oluşturabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kilitlenme Problemi

Appinventor ile yapılan uygulamalarımda şu ana kadar herhangi bir kilitlenme olmadı. Ancak appybuilder ile yaptığım uygulamalarda kilitlenme sayısı fazla oluyor. Bu da kullanıcıyı kaçıran nedenlerden birisi. Bunun nedeni veya çözümü hakkında bilginiz var mı ?

Google playdeki hata mesajlarından sorunun ne olduğunu belki anlayabilirsin.Mesela bir component e özel bir sorundur.Appybuilder da yapıp ai2 de yapmadığın şeyler bu duruma sebep olabilir.Test için firebase cloud test lab ta testler yapabilirsin

Kendi cihazımda kilitlenme olmuyor. Developer hesabında kilitlenme ve anr sayıları veriyor. Hesapta neden bu kilitlendiği hakkında bilgi yok. Sadece android versiyonları ile kilitlenme anr sayıları var.

Firebase bağlantılı değil uygulamalarım. Test lab neresi onu da bilmiyorum .

Google play geliştirici sekmesinde / Android vitals / ANRve kilitlenmeler kısmında görebilirsin mevcut hataları.Bu hatalara tıklarsan hata mesajlarını görebilirsin buradanda hatanın gerçekleştiği ekranı ve componentin adını incelersen görebilirsin.

 

https://firebase.google.com/docs/test-lab

adresinde ücretsiz testler çalıştırabilirsin.

 

Hatanın kaynağını bulmak biraz sıkıntılı bir süreç

Evet dediğinzi bölümünde hata kayıtlarını buldum teşekkürler. Genelde hatalar bunun üzerinde Broadcast of Intent { act=android.intent.action.SCREEN_ON ve OFF

Uzun hata mesajından belki hatayı ayıkabilirsin ama bu sorun Appy Builder a özelse kendilerinin forumununda konu açıp destek alman daha iyi olur çünkü sorunu sadece onalr düzeltebilir gibi gözüküyor.