Forum

Please or Kayıt ol to create posts and topics.

dinamik card view veri gönderimi

12

admin dinamik card viewi oluşturdum.İstediğim resmi diğer sayfaya start value ile gönderebiliyorum.Şu husuta takıldım.Card viewe airtableden veri çekiyorum.Air tablede 3 adet sütunum var image,title,subtitle.Ben resmi image sütunundan çekiyorum.Benim istediğim şu hangi hücredeki veriyi çektiysem onun karşısında ki title bölümünüde diğer sayfaya atabileyim ama yapamadım.Daha güzel anlaman için resimlerle de anlatayım.

Yüklenmiş Dosyalar:
  • Dosyalara ulaşmak için giriş yapmanız gerekmektedir.

Blok resimlerin çok ufak kaldığından gözükmüyor lakin anladığım kadarıyla yapman gereken şey şu

-3 liste yarat
-image,title,subtitle diye
-bu listeleri airtable verileri ile eşle yani her biri sütunları liste olarak tutsun
-bu listeleri kullanarak seçilen resmin liste konumunu bul
-seçilen resmin liste konumu ilede gidip title listesinden elemanı çek

senin için büyüttüm resmi 🙂

Yüklenmiş Dosyalar:

Got coloumn bloklarında mantık hatan var.

Her bir veri geldiğinde 2 for eachte gereksiz çalışıyor onları bir mantık (if bloğunun) içerisine yerleştirmelisin.Mesela if e else bloğu eklersen else o koyman mantıklı olabilir.

Tavsiye
ilk olarak sıra yı 1 yap sonra verileri almaya başla.Şuan hatalı lakin bu veriler geç geldiği için veri geldiğinde alttaki işlem yapılmış oluyor.Eğer veri hemen gelse ve daha sıra=1 olmasa hatalı durumlarla karşılaşırsın.App Inventor da bu sırıtmaz ama programlama hatasıdır 🙂

Ayrıca bloklarının adım adım neler yaptığını incelersen sorunlarını rahatlıkla görebilirsin

bi deneyim admin ama beceremezsem resimli destek isterim : )

admin kardeşim uğraşarak sırayı 1 yaptım verileri de sıraya göre yerleştirdim şimdi ikinci kısma geldik if then else bloğuna oturtmadım çünkü if bölümüne hangi blok gelecek ki then ve else if ile devam edeyim bulamadım 🙂

Yüklenmiş Dosyalar:

Sondaki if e gerek yok sanki malazgirt zaten 3 veri sütununuda çektin.Artık son veri sütununuda çektikten sonra for eachleri çalıştırıp arayüzde göstermen kaldı.For eachleri bir fonksiton (procedure) içerisine alıp çağırırsan daha güzel olur

herhalde işlem tamam 🙂

Yüklenmiş Dosyalar:

Çalışıyorsa tamamdır 🙂

produce olarak bırakma onları ama ne yaptıklarını ifade eden bir isimlendirme kullan ve bu isimlendirmeleri belli bir düzende yaz.

meselaBöyleYazabilirsin veya Böyle de yazabilirsin boşluklar _ olur.

önemli olan kısa ve ne yaptığını anlamanı sağlayacak bir isimlendirme kullanan

admin bir sıkıntım resim çok geç geliyor aceba bu husus dynamic imageden dolayımı ya da iki adet for each döngüsünden dolayı mı

12