Droidim

App Inventor 2 / Kodular / Thunkable / AppyBuilder için Türkçe içerikler

Forum

Çevrimiçi olunca bilgi çekme

Alıntıla

Tabi ki internet gerekli. Yani bu iş  olur mu olmaz mı kafam karıştı ?

Tablo falan deyince soru karmaşık oldu galiba basit bir şekilde sorayım.

Bir label var ona ilk başta Ahmet yazdım.İnternettede Ahmet olsun. O label değişen bir isim olacak yani 3 ay sonra internettekini Mehmet diye değiştirdiğim zaman Kullanıcı internet açıkken programı açtığında Ahmet değil de Mehmet olacak. Ve ben değiştirmediğim müddet Mehmet kalacak. Çevrimdışı da olsa program açtığında hata vermeyecek te label de Mehmet yazacak. Yani bu değişim sürüp gidecek bu appinvertor da mümkündür?

Alıntıla

Elbette mümkün neden olmasın 🙂

Airtable da Revizyon diye bir etiket oluştur ve bunu bir yap.

Güncelleme yapınca bu revizyon değerini arttır.

Uygulama açılınca airtable daki revizyon numarasını TinyDB ye kaydettiğin numara ile karşılaştır eğer airtable dan gelen revizyon numarası yereldekinden büyük ise güncelleme yaptır değilse yapmana gerek yok.

TinyDB de revizyon diye bir etiketi çek eğer veri yoksa kısmına 0 gir böylece uygulama ilk açılışta kendini güncellicek.Güncelleme işlemi başarıyla tamamlanınca TinyDB ye güncel revizyon numarasını kaydet

Alıntıla

Teşekkür ederim mekan sahibi 🙂 o zaman bu işe başlayacam en yakında. Bu program otobüs saatleriyle ilgili program olacak inşallah yapabilirsem 🙂

Daha önce sorduğum sorularla bir takdir teşekkür hesaplama yaptım gayet güzel oldu teşekkürler.