Droidim

App Inventor 2 / Kodular / Thunkable / AppyBuilder için Türkçe içerikler

Forum

Çevrimiçi olunca bilgi çekme

Alıntıla

Hocam şimdi benim uygulamamda 12 satır 4 sütun bir tablo var. Bu tabloda ki veriler 2-3 ay a 1 değişiyor. Şimdi size sorum şu her değiştiğinde uygulama güncellememek için ne yapmalıyım ? Benim düşündüklerim:

1- Google Spreadsheet diye bir eklenti var ama bu galiba net olduğunda çekiyor diye biliyorum net olmadığında son çektiği veride mi kalıyor hata mı veriyor bilmiyorum

2-resim olarak yapıp netten çeksem diyom onda da hata vereceğini düşünüyorum.

3- html olarak çeksem yine aynı arıza olur

siz bu işin iyisini bilirsiniz bir yol gösterin ustam ?

Alıntıla

FİZİKO verilerin excel tarzında ise fusiontable ve airtable ile uygulamana güncelleme vermeden veri çekebilirsin.Bunun yanında google firebase ile de veri çekimini gerçekleştirebilirsin.

Alıntıla

bende şurada takıldım.Admin yardım edebilir misin ?

şimdi a adında bir değişkenimiz var.Ben bu değişken 5 ten büyükse labele Büyük yazdırabiliyorum.Lakin takıldığım nokta şu ; benim iki adet değişkenim varsa biri "a" diğeri "b" adında a ve b değişkeninin her ikiside 5 ten büyükse labele büyük yazdırmak istiyorum yapamadım.Yardım edermisiniz?

Alıntıla

Herhalde buldum 😀

Alıntıla

Malazgirt veri çekebilirim onu biliyorum. Benim sorum farklı yani çevrimdışı kullanıldığında son çektiği veri ile kalır mi hata mı verir ? Kullanıcının interneti kapalıysa yani

Alıntıla

Hata vermez son çektiğin veri kalır.

Alıntıla
Şu kişiden alıntılanmıştır: Malazgirt tarhinde 10 Mart 2019, 16:40

Hata vermez son çektiğin veri kalır.

Güzel hemen bir deniyim fusiontable daha mı iyi acaba?

Alıntıla

Kullanıcı interneti olmadığı anlarda bir veri alamazsın,hata verir.Sadece internet varken bu değerleri alırsın.Verileri hafızada tutmaz bu yüzden internet varken çektiğin veriyi interneti kapatıp çekmeye çalıştığında alamazsın.

Fusiontable kullanma çünkü yakında kapanıcak.

Alıntıla

Bunu appinvertor tarzı sitelerde yapamazmıyız yani ?

O zaman internet üzeri çalışan bir program mı olmalı değişen tablo için?  Çevrimdışı çalışmaz mı ?

Malazgirt son çektiğin veri kalır dediğinde heyecanlanmıştım 😉

Alıntıla

İnternette bulunan bir veriyi alabilen için normal olarak internet bağlantısı gerekli. Senin yapman gereken ise TinyDB kullanıp en son veriyi hafızaya aldırman.Böylece internet olmayınca TinyDB de tuttuğun veriyi kullanırsın internet oluncaya bu TinyDB verisini güncellersin