En iyi kazandıran mobil reklam platformu hangisi?

Eğer sizde büyük bir emek harcadığınız uygulamanız dan para kazanmak istiyorsanız ve en iyi reklam platformu hangisi diye düşünüyorsanız Appodeal tarafından hazırlanan güncel istatisliklere gözatmakta fayda var.

Hem Android hemde iOS tarafından en iyi reklam platformu olarak Admob birçok kişi tarafından önerilmektedir ve sıklıkla internette görmüşsünüzdür lakin verilere göre bu bilinen bir yanlış.

En çok para veren yani eCPM si en yüksek olan reklam platformları arasında global pazarda Admob ilk 5 te bile yer almaması ilginç. Popüler bir platform olması ile sağladığı yüksek doluluk oranının yanında bu aralar düşük ücretleri ile gündem de olan Admob a bakalım ne tür alternatifler var.

Türkiye pazarına baktığımızda

Facebook Audience Network ve Admob ödüllü reklam konusunda iyi bir bir kazanç sağladığı gözükmekte Facebook birinci sırada Admob ise ikinci sırada gözüküyor.

Geçiş reklamları konusunda yine birinciliği Facebook götürürken ikinciliği InMobi kapıyor.

Tabi burada önemli olan tek şey eCPM oranının yanında platformun ne kadar doluluk oranı sunduğu reklam isteklerinin kaçında bize reklam verebildiği burada ise coğrafi konum gibi çeşitli faktörler girdiği için deneyimlerden yararlanmak var.

İşin özüne gel hangisini kullanalım diyenler

Her bir platform belli zamanlarda iyi bir kazanç sağlasada zamanla bu oranlar değişiyor durum böyleyken en iyisi hepsini bir arada kullanmak ve en yüksek kazanç vereni seçmek olacak.

Peki nasıl olacak bu dediğim?

İşte reklam uyumlaştırma platformları burada devreye giriyor ve Appodeal bu platformlardan biri.

Uyumlaştırma Platformlarına bakarsak

 • Epom
 • Appodeal
 • Mopub
 • Admob mediation

Şeklinde karşımıza çıkmakta her biri kendisine ait özellikler sunmakta. Bu seçim size kalmış diyebilirim. Çünkü her bir uyumlaştırma firmasının size sunduğu kazanç ve ödeme olanakları farklı.

Eğer kendiniz bu istatislikler incelemek isterseniz Appodeal adresini burada bulabilirsiniz.

2 thoughts on “En iyi kazandıran mobil reklam platformu hangisi?

 1. Elinize sağlık hocam
  Facebook Audience Network Türkiyeden çekildi mi acaba. Ödeme Bilgileri girdiğimde “Bu platform bu ödeme hesabının olduğu bölgede desteklenmiyor.” diyor. Ziraat ve Vakıfbank ibanları denedim.
  hali hazırda facebook dan gelir elde ediyor musunuz. Ödeme alıyor musunuz veya etrafınızda sıkıntısız şekilde ödeme alanlar mevcut mu?

  • Aynı sorun bendede mevcut sıkıntı Facebook tarafında bazen açılıyor alımlar bu aşamayı geçmiş kullanan kişiler mevcut lakin ben geçemedim admob ile devam

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: