Kodular 1.3 Draco güncellemesi geldi

App Inventor 2 platformları arasında önemli bir yer edinen Kodular yeni güncellemesi ile önemli özelliklere ev sahipliği yapıyor.

Yeni gelen özelliklere bir göz gezdirelim.

Yeni bir reklam sağlayıcı : Chameleon Ads

Hali hazırda rakiplerine göre birçok reklam platformuna destek veren Kodular Facebook, Admob gibi önemli isimlere alternatif olarak Chameleon Ads ile anlaşmaya gittiği gözüküyor.

Artık uygulamalarımızda Chameleon tarafından sağlanan reklamlardan gelir elde edebileceğiz. Rakiplerinin aksine adını pek duymadığımız bu platform ödemeleri PayPal ile yapmakta ve Kodular ile iyi bir şekilde entegre edilmiş.Öyleki normalde mobil tarafına reklam sunmayan firma bu konuda sadece Kodular a özel destek sunmakta.Sitesine nedense proxy üzerinden ulaşabildiğim Chameleon fazla kazandırdığı iddaa etmekte lakin yeni ve ülkemizde ki PayPal sıkıntısı yüzünden iyi bir alternatif gibi gözükmemekte.

Firebase Auth

Firebase i artık tanımayan App Inventor 2 kullanıcısı yoktur heralde?

Uzun zamandır kullanımda olan özelliklerinden Real Time database in ardından Kodular eklentiler ile kullanabildiğimiz Firebase Auth özelliğine sahip oldu. Böylece kullanıcı sistemi oluşturmak artık daha kolay.

Firebase Remote Config

Firebase in diğer özelliklerinden biride Remote Config adındaki uygulamamızı güncellemeden arayüzünde değişiklikler yapmamızı sağlayan özelliği.Mesela bir metnin arkaplan rengini Remote Config te bir değişkene bağlayarak bu değişkeni uygulamayı güncellemeden değiştirerek arayüz de değişiklikler yapabilirsiniz.

State Progress Bar

Farklı bir tasarıma sahip durum çubuğu

Bottom navigation

Ekranın alt kısmında navigasyon menüsü oluşturmaya yarayan bir özellikte eklenenler arasında.

Tabiki daha fazla özellik eklendi ve hatalar düzeltildi.Tüm değişiklikleri görmek için tıklayınız

Bir Cevap Yazın