App Inventor 2 ve türevlerinde Enhance ile Admob Interstitial

App Inventor 2 veya türevleri olan Thunkable, Makeroid veya AppyBuilder platformlarında kullanıcıya reklam göstermek için artık farklı bir yol daha var.

Biliyorsunuz ki App Inventor 2 reklam ile ilgili herhangi bir bloğa sahip değil öte yandan türevlerinde ise birçok reklam ile ilgili özellikler sunulmakta.

Bugün size Enhance ile herhangi bir platfrom uygulamanıza reklam nasıl eklenir onu anlatmaya yeltenicem.

İlk önce bir Enhance hesabı yaratmanız gerekiyor.

Enhance Hesabı yaratmak için

Enhance hesabınızla giriş yaptıktan sonra Enhance My App kısmından yukarıdaki resimdeki gibi Intersititial Ads seçeneğini seçmelisiniz.

Platform olarak App Inventor seçeneğine tıklayıp.Yukarıdaki resimdeki “Download Drag and Drop library!” butonuna tıklayın.

Burda sizin için üretilmiş bir eklenti indirmeniz gerekecek. Eklentiyi Projenize ekleyin.

Basit bir kullanım örneği

Reklam hazır olduğunda butona basıldığında reklamı göster şeklinde bir basit örnek proje.

Burada blok tarafında ve App Inventor 2 tarafında başka yapacak işiniz kalmadı.Artık sıra uygulamanızı Enchance ile yamalama kısmına geldi diyebiliriz.

Yamalama için keystore dosyanıza ihtiyaç duymakta Enchance.Keystore dosyasının başka kişilerle paylaşılmasını tavsiye etmem.Lakin işleme devam etmek ve yamalanmasını sağlamak için Enhance e Keystore dosyasını vermeniz gerekiyor.

Gelen sekmede Admob için gereken bilgileri girmeniz gerekiyor.Sadece Admob değil birçok reklam sağlayıcısını kullanabiliyorsunuz.

Keystore dosyanızı yüklemenizi ve resimdeki gibi boşluğa android yazmanız gerekiyor(eğer değiştirdiyseniz keystore dosyanızı Değiştirdiğiniz bilgilerinizi girmeniz gerekli)

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık Enhance ile yamalanmış apk dosyasını indirip uygulamanızı Google Play de yayınlayabilirsiniz.

Diğer reklam platformları için de bu kurulumu kullanabilirsiniz tek yapmanız Admob bilgilerinin girişi kısmında diğer reklam sağlayıcının istenen bilgilerini sağlamanız

Orijinal anlatım için

2 thoughts on “App Inventor 2 ve türevlerinde Enhance ile Admob Interstitial

  1. Teşekkürler. Peki bu uygulamalarda, enchance.co reklam gelirlerimizden bir kısmını kendisine alıyor mu? Bunların kazancı ne oluyor?

    • Söylediklerine göre almıyorlar ,kendileri ortaklık programları yaparak admob gibi firmalarla kazanç sağlamakta.Ayrıca Enhance ads dedikleri servisleri ile arada reklam olmayınca kendileri reklam yükletiyor buradan da hem siz hemde onlar kazanıyor .

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: