Xiaomi Cihazlarda Bootloader kilidini açma yeni 2018

En güncel konu için tıklayınız

Bootlader kilidini açma işlemi dahada kolaylaştırılmış gibi gözüküyor.Lütfen aşağıdaki yorumu okuyun.Anlatım yakında güncellenecektir.

 

https://www1.droidim.com/blog/2018/03/24/xiaomi-cihazlarda-bootloader-kilidini-acma-yeni-2018/#comment-40

 


Xiaomi cihazlarda Bootlader kilidini açmak için yapmanız gereken adımlar sırasıyla şöyle

 

1)Bootlader kilidini açmak için izin istemek

Xiaomi ye neden Bootlader kilidini açmayı istediğinizi bildirdiğiniz bir formu doldurmanız gerek.Bu formu doldururken başka yerlerden kopyaladağınız nedenleri yazmayın yoksa kabul olmaz.

Forma ulaşmak için buraya tıklayın.Üye giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir resim karşınıza gelecek.

 

Bu kısımda yapmanız gerek Adınızı (Boşluk özel karakter filan bırakmadan girin). Turkeey +90 ı seçin.Alt taraftaki kısıma ise İngilizce neden bootladaer kilidini kaldırmanız gerektiğini açıklayın.Ardından güvenlik kodunu ve alt tarafta bulunan şartları kabul edip tiki işaretleyin.Sonrasında ise Apply Now tuşuna basın.Telefonunuza gelen SMS mesajınıda girdikten sonra isteğiniz Xiaomi tarafından onaylanması gerekiyor.

 

Artık bekleme vakti.

Size bir sms mesajı gelecek.Bu sms doğrultusunda onaylandığınız veya reddedildiğiniz bilgilendirilecek.Ayrıca burada eğer  Mi Unlock Tool u indir diyorsa onaylanmış demekktir.

Eğer onaylanmadıysa buradan tekrar deneyebilirsiniz.

SMS mesajı geldikten sonra  onaylandıysanız yapmanız gerekenler.

 • 1. Ayarlar—> Telefon Hakkına—> MIUI Sürümü (Geliştirici olana kadar tıklayın).
  2. Ayarlar–> Ek Ayarlar/Daha fazla—> Geliştirici seçenekleri > (Mi Kilit Açma) Onaylanmış Mi hesabını Mi Unlock a bağlayın şeklinde bir bölüm olacak aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

Resimde de görüldüğü gibi telefonuz da Hesap ve Cihaz ekleye basarak telefonunuzun bootlader kilidinin kaldırmaya başlayın.Ardında buradaki linkten  Mi Unlock Tool u indirip açın.Telefonunuzu bilgisayara bağlayıp gereken adımları yaptığınızda işleminiz başarıyla tamamlanacaktır.

 

Unutmayın eğer telefonunuz uygulamada gözükmüyorsa telefonunuzun sürücüleri kurulu değildir.

11 thoughts on “Xiaomi Cihazlarda Bootloader kilidini açma yeni 2018

  • Merhaba benim cihazda geliştirici seçeneklerinden girince kilit aç ekranı var hani cihaz ekle falan yazan yer ama ben izin istedim genede izin istemem gerekiyomu

 1. hocam bende mi 8ı var yazdığın gibi yapmaya çalısıyorum bootlouder sayfası gelmiyor pc ye bağlıyorum ama programda bağlı gözükmüyor 2 adıma geçemiorum

  • Artık dahada kolaylaşmış işlem

   http://en.miui.com/thread-410945-1-1.html

   Geliştirici Seçenekleri>> Mi Unlock

   Kısmından hesabınızı telefonunuza bağlayın.Ve açılması için bekleyin diyor.Mi 8 yeni çıktı bu yüzden Miui 10 sürümünü kullanıyor ve ayarlar değişmiş gibi gözükmekte.Yukarda yazılan şekilde yaparsanız başarıyla işlemi gerçekleştirebileceksiniz gibi gözükmekte.

 2. Slm.verdiğiniz linke tıklayınca form doldurma ekranı çıkmıyor bende..direk mi unlock programı indirme sayfası çıkıyor..daha önce başka bir cihazın kilidini açmıştım aynı hesapla..acaba aynı hesapla başka bir cihazın kilidini açmak için başvuru yapılamıyor mu?

 3. Gerek yok diyebilirim çünkü artık form doldurup onaylanma işlemini kaldırdılar.

  Artık dahada kolaylaşmış işlem

  http://en.miui.com/thread-410945-1-1.html

  Geliştirici Seçenekleri>> Mi Unlock

  Kısmından hesabınızı telefonunuza bağlayın.Ve açılması için bekleyin diyor.Mi 8 yeni çıktı bu yüzden Miui 10 sürümünü kullanıyor ve ayarlar değişmiş gibi gözükmekte.Yukarda yazılan şekilde yaparsanız başarıyla işlemi gerçekleştirebileceksiniz gibi gözükmekte.

 4. ben mi 8 lite kullanıyorum. dediğin gibi siteye girip hesaba giriş yaptığım zaman indirme sayfası çıkıyor. indiriyorum. sonra boot modun da açıyorum telefonu. unlock butonuna bastığım zaman doğrulanıyor diyor sonra iptal olup 345 saat diye bişey çıkıyor. yardım eder mnisinz

  • İyi günler
   Kullandığınız yazılım en güncel resmi yazılım mı? Değil ise lütfen son sürüme güncelleyip tekrar deneyin

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: