En güncel konu için tıklayınız

Bootlader kilidini açma işlemi dahada kolaylaştırılmış gibi gözüküyor.Lütfen aşağıdaki yorumu okuyun.Anlatım yakında güncellenecektir.

 

Xiaomi Cihazlarda Bootloader kilidini açma yeni 2018

 


Xiaomi cihazlarda Bootlader kilidini açmak için yapmanız gereken adımlar sırasıyla şöyle

 

1)Bootlader kilidini açmak için izin istemek

Xiaomi ye neden Bootlader kilidini açmayı istediğinizi bildirdiğiniz bir formu doldurmanız gerek.Bu formu doldururken başka yerlerden kopyaladağınız nedenleri yazmayın yoksa kabul olmaz.

Forma ulaşmak için buraya tıklayın.Üye giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir resim karşınıza gelecek.

 

Bu kısımda yapmanız gerek Adınızı (Boşluk özel karakter filan bırakmadan girin). Turkeey +90 ı seçin.Alt taraftaki kısıma ise İngilizce neden bootladaer kilidini kaldırmanız gerektiğini açıklayın.Ardından güvenlik kodunu ve alt tarafta bulunan şartları kabul edip tiki işaretleyin.Sonrasında ise Apply Now tuşuna basın.Telefonunuza gelen SMS mesajınıda girdikten sonra isteğiniz Xiaomi tarafından onaylanması gerekiyor.

 

Artık bekleme vakti.

Size bir sms mesajı gelecek.Bu sms doğrultusunda onaylandığınız veya reddedildiğiniz bilgilendirilecek.Ayrıca burada eğer  Mi Unlock Tool u indir diyorsa onaylanmış demekktir.

Eğer onaylanmadıysa buradan tekrar deneyebilirsiniz.

SMS mesajı geldikten sonra  onaylandıysanız yapmanız gerekenler.

  • 1. Ayarlar—> Telefon Hakkına—> MIUI Sürümü (Geliştirici olana kadar tıklayın).
    2. Ayarlar–> Ek Ayarlar/Daha fazla—> Geliştirici seçenekleri > (Mi Kilit Açma) Onaylanmış Mi hesabını Mi Unlock a bağlayın şeklinde bir bölüm olacak aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

Resimde de görüldüğü gibi telefonuz da Hesap ve Cihaz ekleye basarak telefonunuzun bootlader kilidinin kaldırmaya başlayın.Ardında buradaki linkten  Mi Unlock Tool u indirip açın.Telefonunuzu bilgisayara bağlayıp gereken adımları yaptığınızda işleminiz başarıyla tamamlanacaktır.

 

Unutmayın eğer telefonunuz uygulamada gözükmüyorsa telefonunuzun sürücüleri kurulu değildir.