Makeroid mola diyor Thunkable atağa hazırlanıyor

Biliyorsunuz ki App Inventor dünyası gittikçe gelişmekte ve bize önemli yenilikler getirmekte.Platformun en yeni oyuncularından olan Makeroid son haftalarda önemli sorunlar yaşıyordu.Uygulama geliştirmemizi önleyen önemli hatalar ve sunucuya olan fazla yüklenme amatörlüğünde getirdiği sorunlar anlaşılan makeroid e mola aldırdı.Aramıza tekrar dönmesi için bu yılın 2. çeyreğini beklememiz gerekecek.Hızlı gelişim gösteren markeroid 2. çeyreğe kadar kullanamayacağız.

Sebebi neydi ki?

Ekip tarafından söylenenlere bakıldığında maddi bir sorun yok sorun yasal kağıt işlerindeymiş.Gittikçe popülerleşince haliyle geliştiricileri  Makeroid i bir marka olarak kayıt etmekle uğraşıyorlar.Bu durum ise bağzı sorunlar meydana getirdiki bi dur diyip soluklanıp bu yılın 2. çeyreğinde karşımıza çıkacağız diyorlar.

 

Ne oldu projelerime?

Merak etmeyin desen pek doğru olmaz çünkü aia larını indirebildiğimiz projelerimizi diğer platformlara aktarmaya çalışsak bir çok sorunla karşılaşıyoruz.Kaldı ki aia dosyamızı indirebilmemiz için günlük kapasitenin geçilmemesi gerekiyor.

 

Kötü haberi geçelim iyisine gelelim ne dersiniz?

Thunkable App Inventor dünyası için önemli bir yerde konumlanmakta(Gerek ilk ücretsiz alternatif oluşu gerek farklı bir açıdan bakması).Uzun süredir bilindiği üzere iOS tarafında çalışıyorlar kolay değil elbette App Inventor tipinde bir platform geliştirmek.O yüzden ekip ağırlıklı olarak iOS tarafına yoğunlaşmış ve Android tarafının biraz yüzüne bakmamıştı.İşte sevindirici haberler yavaştan gelmeye başladı.

 

Thunkable X

Thunkable ın iOS tarafında yoğun olarak çalışıyordu ama MIT iOS tabanında değilde kendilerinin çizdikleri yoldan kendilerine ait bir altyapı ile ilerliyorlar.Böylece artık tek bir tasarımla birden fazla platfomda yani cross-platform uygulamalar yapabileceğiz.Şuan beta sürecinde olan Thunkable X için ön kayıtlarda başladı.

 

Thunkable X Beta kayıt için tıkla

Bir Cevap Yazın