Thunkable ile Cloudinary kullanımı

Thunkable a gittikçe profesyonel uygulamalar için altyapı eksiklerini kapatıyor.Yeni gelen desteklerinden biri ise Cloudinary desteği.Artık Thunkable kullanıcıları istedikleri fotoğrafları Cloudinary de saklayıp uygularına rahatlıkla çekebilecek.

Cloudinary aslında aranan kan da denilebilir çünkü hem resim/video depolama için kullanılabilen Cloudinary hem CDN altyapısına sahip hemde resimlerde filtreleme ve düzenleme yapabilmekte.Mesela uygunsuz profil fotoğraflarını engelleme veya fotoğrafı oval şekilde boyutlandırıp size sunabilmekte.Ayrıca resimde sadece resimdeki kişinin resmini gösterme ve resimdeki nesne ve canlıları tanımada işlemide yapmakta.

Birçok özelliği ile resimlerinizin kontrolünü elinizde tutmaya yaracak olan Cloudinary yi Thunkable ile kullanmakta çok kolay(Resim yükleme işlemi şuan için desteklenmekte).

 

Cloudinary hesabınızı kullanmak için; Bu adreste bulunan bilgileri şöyle girin

Cloud Name: Cloud name

Subscription Key    Api Key

Subscription Secret: Api Secret
Şimdi bir örnek yapalım ve örneğimizde kameradan fotoğraf alıp  Cloudinary ve aktaralım ve url sini alıp Firebase e kaydedelim

İşte bu kadar basit bir block parçası ile Kameradan fotoğraf çekip,çekilen fotoğrafı Cloudinary ye yükledik.Ayrıca resmi çağırmak için Firebase depomuzda resim adresini kopyaladık.

(Resim Alınıtıdır)

Bu yöntemle kullanıcı fotosu alınıp Cloudinary de barındırarak uygulamamızda çağırabiliriz.

 

Bir Cevap Yazın