Android N yeni özellikleri.Neler yeni? yeni neler sunacak?

Geliştirici sürümü buğün yayınlanan Android N nin son kullanıcıya sunacağı özellikler gözükmeye başladı.Peki Android N neler getirecek?

image00

 

Daha yüksek pil ömrü

doze-diagram-1

 

Marshmallow sürümündeki Doze pil tasarrufu yönteminin  daha gelişmiş bir halini barındıracak olan Android N böylece kullanıcılara daha uzun bir pil ömrü sunacak.Ayrıca arkapkan işlemleri ile ilgili daha fazla optimizasyon sunacak olan Android N kullanım süresini arttıracak.

 

Daha gelişmiş bildirim:

Anlık mesajlaşma uygulamaları için direkt olarak mesaja cevap yazma desteği sunacak olan Android N,geliştiricilerede daha gelişmiş bildirim paneli kullanımı sunacak.

notifications-3 notifications-2notifications-1

 

Veri kullanımını azaltma:

datasaver

 

Mobil veri gibi ücrete tabi bağlantılarda daha az veri kullanımı sağlayacak olan bu özellik ile resim video kalitesi kullanıcnın istediği duruma göre ayarlanacak böylece daha az veri kullanımı sağlanmış olacak

 

 

 

Numara engelleme:

Harici uygulamalar ile sağlanan numara engelleme özelliği artık Android N ile standart olarak gelecek.Birçok cihazda aynı engellenen listesi kullanılabilecek.Ayrıca uygulamalarda listenizden yararlanabilecek.

 

 

Hız:

Daha hızlı bir kullanım deneyimi için uygulamalar güncellenirken ve yüklenirken sistemde donmalar yaşanmaması için daha gelişmiş algoritmalar ile gelecek olan Android  N ,Project  Svelte ilede arkaplanda çalışan uyguların Ram kullanımıda düzenleyecek.Böylece daha iyi hafıza kullanımı ile daha verimli ve hızlı bir kullanım deneyimi yaşatacak.

Bir Cevap Yazın