Android N Geliştirici sürümü yayınlandı.

Android 6.0 dan sonra gelicek olan ve 7.0 sürüm numarası ile karşımıza çıkacak olan N  için geliştirici sürümleri yayınlandı.Tüm kullanıcıların Android N sürümüne geçmeden önce geliştiricilerin Android N ile uygulamalarını test etmesi için yayınlayan Google böylece uygulamarın uyumluluk sorunu sürecini kullanıcılara göstermeden halledecek.

 

 

image01

Android N sürümünü denemek ve uygulamarını sınamak isteyen geliştiricilere Pixel C için 150$ lık indiirim sunan Google yeni Android sürümünün adını gine saklarken getirceği özellikleri açıkladı.

 

Android N ile daha gelişmiş kullanım süresi için Lolipop ile gelen Dozeyi dahada geliştiren Google Marshmallow’a göre daha yüksek pil ömrü sağlıyor.Çoklu Pencere desteğinin yanında daha gelişmiş bildirim özellikleriyle gelecek olan Android N,kendisini kullanan Android saatlerde direkt cevap verme olanağı sunacak.OpenJDK altyapısı ile gelecek olan Android N  kullanıcılara Android arayüzünde yakınlaştırma olanağı sağlayacak.

 

Kısacası kullanıcılar için daha uzun bir kullanım süresi ve daha yüksek performans sunmayı amaçlayacak olan Android N,Geliştiriciler içinde OpenJDK ile önemli yenilikler sunacak.

Bir Cevap Yazın