App Inventor 2 ve yeni Firebase depolama seçeneği

App Inventor 2 ye yeni eklenen ve henüz tam olarak stabil olmayan yeni blok anlık uygulama arasında hızlı bir iletişim arayanlara çözüm olacak.

Google tarafından geliştirilen Firebase gerçek zamanlı veritabanını bir çok  geliştirici  kullanılmakta Tüm cihazlarda aynı anda istenilen veriyi rahatlıkla ve hızlı bir şekilde ulaştırmayı başaran Firebase ile artık daha kolay bir şekilde App Inventor 2 ile çevrimiçi oyunlar yapabileceğiz.TinywebDB de olduğu gibi MIT tarafından sağlanan ortak bir hesapla kullanabileceğimiz Firebase i şuan kendi hesabımızla kullanamıyoruz.Gelecek güncelleme ile hem kendi hesabımızı kullanma hemde AI Companion üzerinden Firebase I test etme olacağımız olacak.

image

Tinywebdb den farklı olarak her uygulamanın yapımcısı aynı olsa bire farklı uygulamalarının verilerine ulaşmasına izin vermeyen Firebase i rahatlıkla özel verileri saklamakta kullanabiliriz.Tinywebdb e göre daha hızlı ve güvenilir olan Firebase in ücretsiz hesabı anlık 100 kişiye kadar bağlantı desteği sunmakta. 101 ve üzerindeki kullanıcılara hata mesajı veren Firebase deki en önemli farklardan biride buluttaki verinin değiştiğini anlayıp  veriyi otomatik olarak çağırması . Bu yöntem için ise TinywebDB deki standart blokların yanında When.DataChanged bloğunu kullanımımıza sunan Firebase böylece anlık uygulamalar yapmamızı kolaylaştırıyor.

image

Bir Cevap Yazın